Bu oyunda kazanç elde etmek için uygulanacak bir taktik var mıdır? Bu soruların tamamının karşılığında, kişisel becerileriniz ön plana çıkmaktadır. Poker oyununda kazanç elde etmek istiyor iseniz, öncelikli olarak bu oyunun bütün kuralları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Destede hangi kağıtlar bulunmaktadır? Bu kağıtların üstünlükleri nelerdir? Kullanılan kağıtlar ile yakalanacak en iyi seri hangisidir? Gibi tüm terimlerin, uygulamaların bilinmesi gerekmektedir.

Eğer bu konulara hakim iseniz, yani oyunun temel kurallarını biliyor iseniz ve bu kurallar dahilinde poker oyunundan kazanç elde etmek istiyor iseniz, kendinize ait bir taktik geliştirmelisiniz. Bu taktik, oyuna giriş zamanının ayarlanması, diğer oyuncuların hareketlerinin takip edilmesi, arttırma ya da pas şeklindeki uygulamalara ne zaman girileceğinin bilinmesidir.

İyi Poker Oynamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikli olarak kendi bilgi seviyenize denk masalardan yana tercihte bulunmalısınız. Ulusal ya da uluslar arası turnuvalara katılma konusunda yeterli tecrübeniz bulunmuyor ise, temkinli davranmalısınız. Aceleci olmamalısınız. Sinirlerimize hakim olmalısınız. Kağıtları tanımalı, şansınıza güvenmelisiniz. Oyunda blöf yapma şeklinde uygulama içerisine gidebilirsiniz. Ancak yapacağınız blöflerin dozunu iyi ayarlamalısınız.

Kötü el geldiğinde sürekli oyunda yer alma çabası içinde bulunmak, arttırma yapmak,  kazanç değil kayıp olarak size geri dönebilir. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız. Aynı şekilde ele sahip iseniz, arttırmaları düşük miktarlarda tutmanız ve bunu devamlı bir hareket tarzı hale getirmeniz, yine rakiplerinizin sizi çözmesini ve oyun stratejilerini değiştirmesine neden olacaktır.

Her şeyi dozunda yapmalısınız. Ne bir eksik, ne bir fazla. Profesyonel oyunculardan uzak durmalısınız. Eğer siz bir profesyonel oyuncu değil iseniz, karşınızdakinin amacının sizi yenmek, elinizde bulunan paraları almak olduğunu unutmamalısınız. Hiç kimse, hiç bir masada size oyunu öğretmek amacıyla bulunmamaktadır.

CEVAP VER