Türk pokeri de bir çeşit poker oyunudur. Türk pokeri nasıl oynanır bakacak olursak en az 2 kişi ve en fazla da 5 kişi ile oynanabilen bir oyundur. Bu oyun içerisinde kullanılan kartlar da oyuncu sayısına göre değişiklik gösterir. şöyle ki 5 oyuncu olduğu zaman A,K,Q,J,10,9,8,7,6, 4 oyuncu olduğu zaman A,K,Q,J,10,9,8,7, 3 oyuncu olduğu zaman A,K,Q,J,10,9,8 ve 2 oyuncu olduğu zaman A,K,Q,J,10,9 şeklinde sıralama kullanılır. Ayrıca bu oyun içinde simgelerin birbirlerine üstünlüklerine bakacak olursak en üstün olan kupadır.

Daha sonra maça ve karo diye devam eder. Üstünlüğü en az olan ise sinektir. Her oyuncuya 5 adet kağıt dağıtıldıktan sonra oyuncular ele bakarlar ve en düşük 2 papaz olan yani açar olan ele sahip oyuncular oyuna girebilirler. Diğer oyuncular pas ya da açmaz diyerek ellerini belli ederler. Pas diyen oyuncu oyundan çekilmiş olur. Kart değişimi oyuncunun tercihine kalmıştır. İsterse hiç değişim yapmadan oyuna devam edebilir ya da değişim yapabilir. Bir el içinde yapılabilecek en fazla değişim sayısı 4’tür.

Poker Çeşitleri Nelerdir?

Poker oyunları da son zamanların ilgi çeken oyunlarından biridir. Poker çeşitleri ile farklı şekillerde oyunlardan faydalanılabilir. Poker denildiği zaman akla ilk gelen tür Texas Holdem pokerdir. Bu oyun takip eden diğer bir meşhur tür de Omaha Holdem pokerdir. Bu 2 çeşit böyle yaygınlaşmadan önce kullanılan ve popüler olan stud poker türüydü. Bunun haricinde Türk pokeri, Rus pokeri, draw poker ve video poker bulunur.

Türk Pokeri Kazançları

Poker oyunları için belirli bir miktarda kazanç sağlanacağı yani pottan bahsedilemez. Çünkü her masanın açılışı farklı fiyatlar ile yapılır. Bu yüzden Türk pokeri kazançları da değişiklik gösterir.

CEVAP VER